Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 

Boys & Girls Tryout Results

Please email jacquiepearson@yahoo.com and accept your spot on your assigned team.

 

5th Boys—Jeffco B

If you attended tryouts, you will be placed on a team.  We did not have enough kids to form a Gold Crown team.  We will have plenty to put a team in the Jeffco Division.

 

Boys 6th Gold-Coach Matt Ellsworth, Leagues: Jeffco A and Silver Crown

Jayden Cain

Drew Contreras

Bridger Day

Pierson Drake

Hunter Ellsworth

Sean Havercamp

Ben Swanson

Jacob Swanson

Corbin Wade

 

Boys 6th Silver- Coach Mike Satchell, League:  Jeffco B

Keenan Bobo

Max Brodbeck

Owen Carroll

Eddie Emmitt

Miles Flanagan

Charles Harris

Teagan McNeilly

Everett Tompkins

Zachary Williams

 

Boys 7th Gold-Coach Tim Donovan, Leagues: Jeffco Gold and Silver Crown

Ben Donovan

Teige Green

Brady Judd

Caden Kelly

Simon Lunsford

CJ Mahoney

Ben Rogers

Thomas Sweetman

Carson Wells

 

Boys 7th Silver – Coach Greg Drake, League: Jeffco B

Israel Bailey

JP Dixon

Tyler Drake

Brett Galey

Lucas Hernandez

Aiden Johnson

Orlando King

Jonas Swanson

 

Boys 8th Gold – Shawn Beeson, Leagues:  Jeffco Gold and Gold Crown

Austin Beeson

Austin Contreras

Aper Gai

Caden Jantzer

Will Kierstein

Kasen McNeilly

George Soppe

Jayden Stibley

Blake Weslin

 

Boys 8th Silver- Greg Herrig, Leagues: Jeffco Gold and Silver Crown

Liam Bennett

Robinson Cook

Max Choboian

Luke Herrig

Alexander Maher

Colton Patterson

Cole Randolph

Christopher Scott

Brady Wilder

 

Boys 8th Bronze – Lorenzen, Leagues: Jeffco A

Vaughn Hafner

Quinn Johnson

Ramneek Kumar

Benjamin McDowell

Mitch Ortiz

Ryder Rodenburg

Gannett Simonton

Hayden Simonton

 

Boys 8th Bronze – Derek Prosser, League: Jeffco B

Case Meyer

Jackson Prosser

Brett Schnacker

DJ Steiner

 

Girls 6th Gold – Greg Herrig, Leagues: Jeffco A and Silver Crown

Cadyn Cavanaugh

Payton Coil

Addie Evans

Grace Herrig

Sophie Oliver

Kantyn Pearson

Reagan Powell

Makayla Rodriguez

Alternates:

Cassidy Jones

Lynae Rivera

Avery Schnacker

 

Girls 7th Gold – Todd Rodenburg, League:  Jeffco A

Madelyn Baker

Lena Di Grazia

Alyssa Hamilton

Carson Rodenburg

Julia Schafer

Olivia Wallace

Avery Freedman

Presley Bailey

Piper Carlson

 

Girls 8th Gold – Joanna Coil, Leagues: Jeffco A and Gold Crown Silver

Peyton Bennett

Clara Coil

Taylor Ellington

Avery Freedman

Emmersyn Hyrup

Brooklyn Navas

Makenna Persichetti

Lucy Policaro

Erin Ransom

Ellah Shiele

 

Girls 7/8th Silver- TBD, League Jeffco A

Abilgail Artman

Katelyn Hertel

Kate Karlik

Sophie Newman

Ainslie McCabe

Aelani Scott

TBD

TBD